Zunanje žaluzije ali kako učinkovito zaščititi notranjost hiše pred ogrevanjem

« Nazaj na blog

V vročem vremenu poskrbimo za udobno temperaturo v hiši. To nam daje priložnost za počitek in trenutek oddiha od vročine, ki vlada zunaj. V Evropi se poleti ne pojavljajo le zelo visoke temperature, ampak tudi spremljajoči nalivi.

Zunanje rolete učinkoviteje preprečujejo segrevanje notranjosti hiše. Poleg tega ščitijo okna pred pojavi, kot je toča, ki lahko poškoduje steklo. Gre za skupino zelo vsestranskih izdelkov, zato je vredno poznati njihove prednosti.

Zakaj zunanje žaluzije

Skupina zunanjih rolojev obsega izdelke kot so: klasične zunanje roloje, zunanje screen roloje in fasadne žaluzije. Glavna prednost teh izdelkov je, da ščitijo steklo pred stikom s sončno svetlobo in s tem preprečujejo segrevanje. Zelo pogosto se zunanjim roletam reče "toplotni zasloni". Največ toplote pride v notranjost skozi stekla; zunanji ovoj ohranja hladen, zato je notranja temperatura precej nižja kot pri uporabi samo notranjih ovojov.

V sodobni gradnji se uporabljajo velika okna ali zasteklitev celotne zidne površine, zato velja razmisliti o vgradnji zunanjih pokrovov, ki učinkovito preprečujejo segrevanje notranjosti hiše. So tudi zelo dobra alternativa klimatskim napravam, ki pa jih ne želi in ne zna vgraditi vsak.

Rolete - vrste izdelkov

Klasične rolete ustvarijo oklep, ki tako rekoč v celoti zasenči notranjost. Izdelani so iz visokokakovostne aluminijaste pločevine, prevlečene z dvoslojnim lakom. Dizajn in ustrezno lakiranje preprečujeta poškodbe zaradi različnih vremenskih vplivov (sonce, dež, veter) in ohranjata estetski videz prevleke.

Zaslon roloji ustvarijo fino mrežo, ki ne zakrije popolnoma notranjosti. Svetloba je razpršena, vendar se steklo prekrito z mrežico ne segreva. Screen rolete so izdelane iz visokokakovostnih materialov, tako da so odporne na različne vremenske vplive in ohranjajo svoj prvotni videz.

Fasadne žaluzije Delujejo enako kot notranje - sestavljene so iz vodoravnih lamel, katerih naklon je poljubno nastavljiv. Zunanje žaluzije omogočajo popolno zatemnitev notranjosti ali uravnavanje količine sončne svetlobe, ki vstopa v notranjost.

Dodatne prednosti

Zunanje rolete ali zunanja polkna ne preprečujejo le prekomernega segrevanja notranjosti hiše. Njihove dodatne prednosti so:

  • Protivlomna in zvočna zaščita za klasične rolete. Protivlomne rolete - spuščen roletni oklep zaščiti hišo pred vlomom in zaduši hrup. Poleg tega lahko naročite tudi izdelek z mrežo proti komarjem in si zagotovite zaščito pred mrčesom.
  • Funkcija komarnika pri zaslonskih roletah. Fina mrežica prevleke ne bo le preprečila segrevanja prostorov, temveč tudi majhnim insektom preprečila vstop v notranjost.
  • Protivlomna funkcija in zvočna zaščita veljata tudi za zunanje žaluzije. Protivlomne rolete – zaprte lamele bodo pomagale zaščititi hišo pred poskusom vloma, pa tudi pred glasnimi zvoki.
  • Električne zunanje rolete - pogon. Vse vrste zunanjih pokrovov so opremljene z električnim pogonom, kar olajša njihovo uporabo in zagotavlja varno uporabo.
  • Zaščita pred poškodbami – fasadne žaluzije in zunanje rolete lahko zaščitijo steklo tudi pred poškodbami, npr. ob nenadni toči ali močnem vetru, ki lomi veje dreves, ki bi lahko udarile v okno.

V trgovini Knall pokrove naročamo po meri – tako jih lahko izberete za različne velikosti oken. Ponujamo tudi zunanje roloje Fakro in zunanje roloje Velux. Zunanji pokrovi se lahko vgradijo ne samo v fazi gradnje hiše (podometne rolete), ampak tudi v končanem objektu (nadometne rolete). Prilagojene so vertikalnim oknom in balkonskim vratom - zunanje balkonske polkna.

Blog

Preverite tudi.

Izbira okenskih pokrovov

Izbira okenskih pokrovov

Izbira okenskih pokrovov Ponudba okenskih pokrovov je zelo obsežna. Vključuje izdelke, ki jih je možno namestiti samo v zaprtih prostorih - notranji pokrovi ali...

več »

Kuhinjske žaluzije

Kuhinjske žaluzije

Žaluzije za kuhinjo - elegantna in praktična rešitev Žaluzije so dekorativni element, ki je v zadnjih letih postal priljubljen. Več in več...

več »

Vsi članki in nasveti »